poniedziałek, 18 marca 2013

Perełkowe szaleństwo

Na dzisiaj przygotowałam coś prostego dla każdego. Bransoletka nadaje się na każdą okazję - łączy w sobie odrobinę elegancji z prostotą :)
Do wykonania bransoletki potrzebujemy:
- 16 perełek (8mm)
- 30 perełek (6mm)
- 28 perełek (4mm)
- zapięcie oraz żyłkę/linkę nylonową/nitkę (wg uznania)

sprzedana

Poniżej przedstawiam bardzo ogólny schemat przewlekania żyłki (jest to pierwszy schemat, który wykonałam .... jeśli cokolwiek jest niejasne proszę o informację, postaram się stworzyć coś bardziej odpowiedniego ;P ).W pierwszej kolejności należy przymocować żyłkę/linkę do oczka zapięcia. Pierwszą białą perełkę przewlekamy obiema linkami (na schemacie czerwona i niebieska linia). Na każdą z nich nawlekamy perełkę w wybranym przez nas kolorze. Linki w kolejnej perełce koloru białego należy skrzyżować nawlekając linki z przeciwnych stron koralika. Całą sekwencję powtarzamy 14 razy (chcąc uzyskać 14 rzędów). Przez ostatnią białą perełkę przewlekamy ponownie obie linki, jednocześnie na końcu mocując drugą część zapięcia naszej bransoletki. Linki ponownie należy przewlec przez biały koralik. Przy każdym kolejnym zewnętrznym koraliku należy pomiędzy umieścić mniejszy koralik wybranego przez nas koloru (czarna linia na poniższym schemacie). Po przewleczeniu żyłki przez wszystkie koraliki przewlekamy je razem przez 1szy biały koralik oraz odpowiednio mocujemy do oczka zapięcia.

Całą resztę pozostawiam Wam - poprzez zwiększenie/zmniejszenie ilości rzędów możemy dostosować długość do własnych potrzeb :)

sprzedana
Bransoletka w kolorze brązu przedstawiona powyżej ma długość 18,5 cm (nie wliczam zapięcia). Aby wzmocnić całą konstrukcję polecam umieszczenie na końcach dodatkowo kuleczek zaciskowych.

Całość została wykonana na podstawie projektu umieszczonego w książeczce Christelle Magrez "Biżuteria z koralików".

2 komentarze:

  1. Bardzo ładna bransoletka, szczególnie ta w wersji fioletowej mi się podoba. Czy można je u Ciebie jakoś zamówić, kupić? Jeśli tak, to jaki jest koszt?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dyplomatycznie odpowiem, że więcej informacji udzielę mejlowo :) ewentualny kontakt - manufakturanaskarpie@gmail.com

      Usuń

Zajrzyj również na: