piątek, 18 lipca 2014

Walka z MUKO - zbiórka dla Zuzy

Dobra, czas na coś płynącego prosto z serca. Drodzy WY, pamiętajcie, że poniższy tekst nie ma na celu zmuszenia Was do podjęcia jakichkolwiek działań.

Sprawa wygląda prosto - jest mały KTOŚ, kto potrzebuje pomocy Waszej i wszystkich innych.

W najbliższą sobotę organizowana jest zbiórka dla Zuzy w ramach trwania koncertów w tczewskim amfiteatrze. Każdy grosz i każdy uśmiech się liczy! A że pogoda ma dopisać, wybierzcie się na spacer i/lub na koncerty:

więcej informacji odnośnie koncertów znajdziecie TUTAJ.

Kilka słów o Zuzi i muko znajdziecie poniżej:Zuzia w kwietniu skończy 4 lata i choruje na mukowiscydozę. Jest to ciężka choroba genetyczna. Atakuje głownie płuca, a także jelita, wątrobę i trzustkę. Każdy choruje inaczej, ale wszystkich łączy choroba. Niestety na dzień dzisiejszy jest to choroba nieuleczalna.     
                              
U naszej mukolinki choroba zaatakowała zarówno płuca, jak i układ pokarmowy. Gęsta i lepka wydzielina gromadząca się w płucach, powoduje zablokowanie przewodów płucnych o mniejszym przekroju, stając się doskonałą pożywką dla bakterii. Powoduje to ostre i przewlekle stany zapalne płuc i oskrzeli. Jeśli chodzi o układ pokarmowy to problemem jest trzustka i wątroba. Brak enzymów trzustkowych powoduje, że organizm nie wchłania pokarmu.

To tylko ogólne i częściowo opisane problemy z jakimi zmaga się Zuzia. Na leczenie mukowiscydozy składają się następujące elementy:
- Fizykoterapia oddechowa - kilka razy dziennie robienie inhalacji, a potem drenaż.
- Antybiotykoterapia - stosowana okresowo, polega na 2-3 tygodniowej hospitalizacji. Większość antybiotyków podawana jest dożylnie.
- Podawanie enzymów trawiennych - muszą być podawane regularnie przy każdym posiłku, aby umożliwić choćby częściowe wchłanianie pokarmu przez organizm.Leczenie mukowiscydozy jest bardzo kosztowne. Składają się na nie drogie leki specjalistyczne, witaminy,  różne odżywki oraz sprzęt rehabilitacyjny. Niestety nie jesteśmy wstanie samodzielnie sfinansować kosztów leczenia. Ponieważ leczenie jest tak drogie, szukamy wsparcia i pomocy u życzliwych ludzi.

Ale to nie wszystko. Każda osoba chętna chcąca w jakiś sposób wspomóc walkę Zuzi z mukowiscydozą może przesłać małą, drobną rzecz wedle uznania, która na początku stycznia zostanie przeznaczona na aukcję. Wszystkie zebrane w ten sposób środki pieniężne zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Zuzi.

Osoby zainteresowane przesłaniem "FANTA" rzeczowego proszone są o kontakt mejlowy - manufakturanaskarpie@blogspot.com lub poprzez wiadomość prywatną na FB.

 Pozdrawiam serdecznie, tym razem nie tylko ja. Specjalne pozdrowienia przesyłamy od Zuzi :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zajrzyj również na: