czwartek, 6 listopada 2014

Burberry na kilka sposobów

Przepadłam, całkowicie i już na zawsze.

Geometryczne i symetryczne wzorki a la burberry pochłonęły moje jestestwo. I choć pod pewnymi względami można nazwać to rutyną, dla mnie wciąż jest to coś, co z chęcią robię. Do tej pory powstało 5 bransoletek. Elementami je różniącymi jest nie tylko ilość koralików w rzędzie, ale również sposób ich wykonania.

Początkowo kolory dobierałam tak, aby całość jak najbardziej odzwierciedlała barwy oryginalnej kratki, która niezmiennie od drugiej połowy XX w. jest jednym z najpopularniejszych wzorów wykorzystywanych w świecie mody.

Na pierwszy ogień poszedł ukośnik na 8 koralików w rzędzie z użyciem Ceylon Frosted Lt Ivory, Opaque Frosted Cherry, Opaque White oraz standardowego Opaque Jet :)


Ale nie byłabym sobą, gdybym nie sprawdziła, jak wyglądać będzie ten sam wzór w wykonaniu "prostym". Powstała więc od razu druga bransoletka, z nieco innym ułożeniem koralików. ;)


Czy widać różnicę? Oczywiście, że TAK! :)


Ale to jeszcze nie koniec. Jako trzecia została wykonana wersja beżowo-brązowa. Niestety nie jestem w stanie jej tutaj zaprezentować, ponieważ znalazła swoją właścicielkę zanim udało mi się wykonać zdjęcie. Kiedyś ją powtórzę, obiecuję! :)

Czwartą już mieliście okazję poznać. Tym razem jest to wersja "chudsza", bo na sześć koralików w rzędzie. Obejrzeć ją można TU :)

I ostatnia na dzisiaj, ta z serii szóstkowej w nieco przytłumionych kolorach:


Czy czasami macie problem z dobraniem odpowiedniej piosenki na daną chwilę/dzień? Ja tak mam właśnie dzisiaj. Szukam i szukam, ale tej właściwej znaleźć nie mogę... Mimo wszystko mój wybór padł na Polica - Wondering Star.


Tym razem robimy przerwę od koralikowania. Nadchodzi ZIMA i sezon na puzzle...


Pozdrawiam serdecznie tych, co tutaj zaglądają! Do przeczytania niedługo :)4 komentarze:

 1. Ten wzór zawsze się sprawdza i chyba nigdy nie nudzi. A bransoletki wyszły śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubie ten wzór, zgadzam się on nigdy się nie nudzi, igdy nie wychodzi z mody i zawsze ładnie wygląda :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. On po prostu nie może się znudzić :) no i tyle możliwości kolorystycznych! :) Po prostu bosssssko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bransoletki są urocze !!!
  Ostatnio również użyłam tego wzoru i jestem niezmiernie z niego dumna!!!

  OdpowiedzUsuń

Zajrzyj również na: